מהו קיר ירוק?

קיר ירוק (ובאנגלית: Living Wall) הוא בעצם גינה או ערוגה השתולה על קיר. בשפה המקצועית מכונה קיר ירוק "גינה ורטיקלית" או "גינה אנכית". את הצמחים בקיר הירוק שותלים בתוך סוגים שונים של מיכלים התלויים אנכית על קיר, על מעקה או על מתלה כלשהו.

איך שותלים ומתחזקים קיר ירוק?

זה תלוי בסוג המיכלים שבחרתם: יש מתלי "כיסים", יש שתילה בצינורות, אפשר לבנות לבד אדניות קיר ויש מערכות שתוכננו במיוחד עבור גינה כזו. המערכות הייעודיות של וינאה גרין מגיעות עם כל החלקים הנחוצים להרכבה ולתלייה של מיכלים בכל מספר שתבחרו, כולל השקיה לכל המערכת מנקודה אחת בלבד, ללא טפטופים והצפות. אחרי שבחרתם את המיקום (לא לשכוח חשיפה לאור ולשמש) ואת סוג המיכלים נותר רק למלא אותם באדמה, לבחור שתילים, להשקות באופן סדיר וליהנות מצמיחה ירוקה ושופעת. לחברת וינאה גרין יש גם מערכות הידרופוניות שבהן הצמחים גדים ללא מצע, אלא במים ודשן בלבד.

אילו מוצרים יש לחברת וינאה גרין?

איך בנויה מערכת וינאה קירות ירוקים?

זוהי מערכת מודולרית של עציצים להרכבה אנכית. כל יחידה בסיסית כוללת ארבעה עציצים בגודל 9 על 9 ס"מ. גודל כולל של היחידה הבסיסית הוא 12.5 על 40 ס"מ. אפשר לחבר כמה יחידות בסיסיות שרוצים לרוחב או לגובה בהתאם לעיצוב שבו אתם מעוניינים. כל מערכת, בכל גודל, מקבלת השקיה מנקודה אחת בלבד. ניתן להשקות עם מחשב השקיה או באופן ידני. במקרה של השקיה עם מחשב המערכת מנקזת את כל עודפי המים מנקודה אחת בלבד.

גרסה נוספת של המערכת היא מעמד ירוק:

מתקן שעומד עצמאית (ולא מחובר לקיר) שעליו תלויות 8 יחידות בסיסיות. המעמד הירוק מתאים למקרים שבהם אי אפשר לקדוח בקירות, לתערוכות, למילוי של חללים בצמחייה ירוקה ועוד. המארז מגיע עם כל החלקים הנחוצים להרכבת המעמד.

איך מתקינים את וינאה קירות ירוקים?

כל יחידה מגיעה עם כל פסי החיבור והתלייה הנחוצים. פשוט מסמנים בפלס, קודחים בהתאם לחורים בפס התלייה ומחברים את היחידה בברגים.
גם אם פספסתם קצת – אין מה לדאוג. מחברים מיוחדים יאפשרו לכם להתקין את פסי התלייה בצורה ישרה.

גרסה אחרת של המערכת מותאמת לתלייה ממעקות בעזרת פסי חיבור מיוחדים ועמידים

איך בנויה מערכת וינאה גגות ירוקים?

זוהי מערכת מודולרית של עציצים להרכבה על משטחים – למשל במרפסת, על הגג, בכניסה למבנה ועוד – בכל מקום שבו אתם רוצים ליצור שטח ירוק במינימום מאמץ. המערכת בנוייה מיחידות בסיסיות של 4 עציצים כל אחת. גודל כל עציץ 17 על 17 ס"מ. גודל כולל של היחידה הבסיסית הוא 40 על 40 על 18 ס"מ. את היחידות ניתן לחבר זו לזו בהתאם לגודל המשטח שרוצים לכסות.

איך מתקינים את וינאה גגות ירוקים?

מניחים את היחידות זו לצד זו ומחברים ביניהן בצינורות המגיעים עם המערכת. ההשקיה נעשית בשיטות הסטנדרטיות (טפטפות, ממטרות וכד')
או השקיה בהצפה מנקודה אחת. הניקוז מתבצע מנקודה אחת.
את פתח הניקוז אפשר לסגור וכך למנוע טפטוף (אם המערכת בתוך הבית) ולחסוך מים.

מהי מערכת וינאה הידרופוניקה?

מערכת לגידול צמחים ללא מצע גידול (אדמה) אלא בתוך מים ודשן בלבד. המערכת מתאימה במיוחד בגידול ירקות למאכל ותבלינים.
זאת מכיוון שבגישה ההידרופונית הצמח גדל במהירות רבה יותר מאשר באדמה וסובל הרבה פחות ממזיקים.
וינאה קיר הידרופוני:  המערכת מודולרית. כל יחידה בסיסית כוללת 4 עציצים. גודל היחידה הבסיסית הוא 25 על 40 ס"מ.
בנוסף כוללת המערכת מיכל מים, משאבה וצנרת.
התקנה: כל יחידה מגיעה עם פסי תלייה ייעודיים. את המשאבה יש לחבר לנקודת חשמל.
השקיה ודישון: מתבצעים ידנית.

איך מתקינים את וינאה קיר הידרופוני?